Christienee

TGI Friday’s

Hello! Today’s review is about a very cool restaurant. It’s called TGI Friday’s, which is an abbreviation of “Thank God it’s Friday”- a famous American phrase. A global restaurant created in New York. It’s very American and has a special interior design of red and white stripes, red leather chairs, antique decor, etc… It’s not a place where you would go for a salad or something extra healthy. Because it’s a typical American place, the menu includes many burgers, meats, some fish and a little bit of Mexican food. I would say it’s a combination of American and Mexican cuisine. There are some tasty salads, but it’s not what I would recommend there. I am a meat lover. Like really. Not everyday, but sometimes I like to eat steak or burger and I really enjoy Mexican food. It’s definitely a good place to take your male friend, boyfriend or father. They would love it. Steak, beer, what more do they need? Haha. Also, it’s a great place to go if you are a tourist in Prague or anywhere else. I personally haven’t been to TGI Friday’s in another City yet, but when I get the chance I will go there for sure!

The size of the restuarant is quite huge with smoking and non smoking parts. And you can order from a huge menu and extra special drinks menu. They have the best homemade lemonades and ice teas. It’s actually like you’re drinking the real fruit, just with a large amount of sugar. It’s very sweet for me, but with glass of water it‘s great! I recommend the homemade lemon slush or a mango one. It’s perfect! From the food dishes, I don’t know where to start. There’s one meal from the starters that I like the most, and sometimes I even order it as a main dish. It’s chicken strips with sesame. The plate of nachos for starters is also tasty. I had a burger once, steak once and ribs once, and it was all completely perfect. Everything I ordered included Jack Daniels sauce, which is the best thing of all. So tasty! You could order anything from the menu and it would be awesome. And as a perfect ending, I recommend ordering an alcoholic drink or something sweet that you’d love for sure. Their desserts are true “foodporn.” The chocolate cakes are like from instagram videos where they smack it with a spoon and all that chocolate spills out, exactly like that. Love, love, love it!

The prices are quite high by Prague standards. Meat is always more expensive. For two if you order a starter, main dish, dessert and some drinks, it would be about 2000 CZK (80 Euros). Not incredibly expensive, but also not so cheap. Reservations are not a problem and the staff are very friendly. But because there is always a minus, here is one for Friday’s. I would highly recommend ordering the main dish AFTER you finish eating the starter. Why? Because it always happens to me that when I order the starter and main course together, I am still eating my starter when they bring me the main dish. It’s like, what the f… In every luxurious restaurant, you wait about 10 minutes between courses, but here it’s too quick! So if you don’t want to eat everything in 10 minutes and blow, then I recommend you do this. But honestly, it’s my only minus for this place!

I highly recommend this restuarant, anywhere you are.

Ahoj! Dnešní recenze je na další z mých oblíbených pražských restaurací. Jmenuje se TGI Friday’s a v Praze má dvě pobočky. Celý název vychází z oblíbeného amerického úsloví “Thanks God It’s Friday” – “Díky bohu, že je pátek.”  Podnik je rozšířen celosvětově, ale jak už tak z názvu i celkového dojmu vyplývá, vznikl ve Spojených státech, konkrétně v New Yorku. (Kdybyste někdy nevěděli co s časem, doporučuji si přečíst o historii Friday’s na Wikipedii (zde), sama jsem ten článek četla, a je to opravdu zajímavé.) Styl restaurace je velmi specifický, červeno bílé pruhy, červené kožené sedačky, starožitné ozdoby a lampy, atd,… Toto místo bych nedoporučila pro milovníky výhradně zdravých pokrmů a salátů. Samozřejmě v nabídce je i pár dobrých salátů, přesto mnohem lepší jsou tu masové pokrmy, jako steaky, burgery, ryby a také mexická jídla. Celkově bych řekla, že servírují americkou a mexickou kuchyni. Já mám maso velmi ráda, neříkám, že každý den, ale jednou za čas si na steaku ráda pochutnám. A to nemluvě o mexických jídlech! Je to opravdu skvělé místo, kam si jednou za čas zajít na pořádnou večeři. Můžete vzít kamaráda, přítele nebo otce a všichni budou naprosto nadšení. Steak a pivo, a co víc potřebují, haha. Také bych to určitě doporučila turistům! Já osobně jsem v jiném městě ve Friday’s nebyla, ale až budu mít tu příležitost, rozhodně půjdu.

Na obou pražských místech (Na Příkopech a na Andělu), zabírá restaurace poměrně velký prostor. Je tam kuřácká i nekuřácká část a opravdu spousta míst k sezení. Mimo jídla si můžete vybrat ze samostatného nápojového lístku, ve kterém jsou výborné domácí limonády a ledové čaje. Opravdu máte pocit, jako byste pili dužinu, jen se spoustou přidaného cukru. Je to velmi sladké, ale se skleničkou vody bokem, výborné. Mé nejoblíbenější jsou citronáda a mangová limonáda. Opravdu úžasné! Z jídelního lístku bych Vám doporučila naprosto všechno. Nicméně celkově mám jeden pokrm úplně nejraději, jsou to obalované kuřecí kousky se sezamem a Jack Daniels omáčkou. Patří do předkrmů, ale když si dám jiný předkrm nebo nemám takový hlad, tak mi stačí. Z každé stránky v menu jsem už něco ochutnala, ať už to bylo mexické, steak, burger, žebírka nebo těstoviny, všechno naprosto báječné! A myslím to smrtelně vážně. Většinou si všechno dávám s tou Jack Daniels omáčkou, protože ta je nepřekonatelná. Nakonec, jako sladkou tečku doporučuji nějaký alkoholický drink nebo dezert. Drinky jsou skvěle namíchané, ale ty dortíky? Jak jsou na Instagramu ty krátká videa, kde lžičkou rozkrojí kousek toho “obyčejného” zákusku, a najednou z toho vyteče spousta čokolády, tak tohle je úplně stejné! Jen jste opravdu u toho a ne u obrazovky. Umřela bych z toho! Opravdový “foodporn.”

Ceny jsou vyšší, na klasické pražské poměry. Jistě, maso je vždy dražší, nicméně bych řekla, že ty ceny jsou jen lehce vyšší. Není to zas tak extra drahé, ale ani levné. Za večeři pro dva, při objednaní předkrmu, hlavního chodu, zákusku a nějakého pití, zaplatíte okolo 2 000 Kč. Rezervace jsou naprosto bezproblémové, ale i pokud ji nemáte, v pohodě se usadíte. Číšníci jsou příjemní a servis skvělý. Přes všechnu tuto pozitivní kritiku, mám i jednu negativní. Ale nečekejte nic obrovského. Vřele bych doporučila, objednejte si hlavní jídlo až poté, co dojíte předkrm. Snad pokaždé, když si dám oba chody a objednám je najednou, mi donesou hlavní chod, aniž bych ještě měla dojedený předkrm. Nejen, že je to neslušné, ale vy nemáte ani čas, to jídlo trochu strávit. Hned se musíte pustit do dalšího, protože jinak vychladne. Takže to je mé doporučení a jediné negativum pro toto místo.

Všem tuto restauraci velmi vřele doporučuji! Ať jste kdekoliv. 


On the big plate is “Chicken fajita nachos” then “French onion soup,” lemon slush and mango lemonade


My favourite dish – “Sesame Jack Daniels chicken strips”


“Cajun schrimp & chicken pasta” – very spicy!


“Chicken quesadilla” and “Garlic and basil bruschetta”


“Jack Daniels burger”


“Molten cake” on this picture and I also highly reccomend “Brownie obsession!”

www.tgifridays.cz