Christienee

STYL – KABO SHOW IN BRNO

Hi guys! Today, I have for you a different kind of article! It`s my first report from an event. I attended an event called Styl – Kabo, in Brno. It was on the weekend 19. – 21. 8. The main theme was the same as every year – contract fashion presence. The exhibition centre in Brno exhibited 253 companies from 15 countries and 780 brands. Me and 3 other bloggers attended a lecture from Ellen Heaser who is a Dutch expert on trends. Her speech included trends for the upcoming season, and also how important it is to buy high-quality and often more expensive pieces because it will last for several years in our wardrobe.
For me personally, her speech wasn`t extra interesting but I agree with her opinion about quality pieces. I would say it`s most important to buy good quality, (even though expensive) hand bags, shoes or coats. Simply pieces which will last for a very long time. If I could, I would run to Chanel and buy a classic Flap bag. We met Ellen after her speech and I have to say I was shocked when she started asking us about our blogger carrier, how difficult it is to be a blogger in the Czech republic and so on. She had more questions to ask than we had! The end of the day was a fashion show of eleven Czech and Slovak designers. For example: Pavel Berkly, Klara Nademlynska and Chatty.
But the best came last. Vivienne Westwood and her prêt-à-porter collection of ladies and men’s fashion 2017/2018, which had the official premiere in the Czech Republic. Down below are a few photos from that day and also some shots from the shows! Enjoy!

Ahoj! Dnes tu pro vás mám takový trošku jiný článek, než je na mém blogu běžné. Vlastně je to úplně první článek, který se týká reportu z nějaké akce. Před pár týdny jsem měla možnost navštívit letošní Styl – Kabo, který se konal v Brně. Byl to přesně víkend 19. – 21. 8. Hlavním motivem, tak jako každý rok byla kontraktační prezence módy. V Brněnském výstavišti vystavovalo 253 firem z 15 zemí a 780 značek. Já a ještě další 3 bloggerky – Terka, Markéta a Lucka (klikni pro odkaz na blog) jsme se zúčastnily přednášky Ellen Haeser, což je nizozemská expertka na trendy. Její proslov obsahoval trendy na nadcházející sezonu, a také jak je důležité kupovat kvalitní, i když mnohdy dražší kousky, protože nám v šatníku vydrží několik let.
Mě osobně její přednáška nijak extra nenadchla, nicméně s myšlenkou kvalitních věcí souhlasím. Podle mého názoru kabelky, boty, kabáty a takové ty věci co se neobnosí tak rychle, je určitě dobré koupit kvalitní, i když dražší. Já sama nejvíce preferuji nadčasové kabelky. Kdybych mohla, hned zainvestuji do klasické Chanel Flap bag. S Ellen jsme se osobně setkaly po její přednášce, a musím říci, že mě opravdu překvapilo, když se zajímala o to, jak se nám bloggerkám v Česku daří. Měla více otázek na nás, než my na ni.
Jako poslední z celého dne nás čekala módní přehlídka jedenácti českých a slovenských návrhářů. Například: Pavel Berkly, Klára Nademlýnská nebo Chatty. Ovšem to nejlepší přišlo nakonec. Shlédly jsem přehlídku Vivienne Westwood a její prêt-à-porter kolekce dámské a pánské módy 2017/2018, která měla v České republice oficiální premiéru. Níže jsou fotky z celého dne a hlavně z přehlídek, tak si je užijte!

  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *