Christienee

ROMAN HOLIDAY

Prázdniny v Říme, podle Audrey Hepburn. A nebo ne? Vzhledem k tomu, že jsem už šíleně dlouho nepřidala žádný článek, napadlo mě, že pár slov o tom, jak se mi líbilo v Římě by nemuselo být špatné. Nechci se nijak vracet k tomu, proč už nepřidávám články, jen vám řeknu, že už mě přestalo bavit fotit padesát fotek v outfitu, a pak napsat co mám teda na sobě. Když se mi bude chtít a budu mít nějaké lepší nápady o čem psát, určitě sem občas něco přistane.
Dneska se chci trošku rozepsat o tom, jak se mi v Římě líbilo, co si o městě myslím a tak dále. Stačí číst dál! Pokud se do Říma chystáte, nebo přemýšlíte, zda město navštívit, určitě by vám tohle mohlo pomoci při rozhodování.

Město a památky

Řím jako takový, je krásný. Na rovinu vám řeknu, že třeba v Benátkách se nám oběma s přítelem líbilo více. Ale je to úžasné město, o tom žádná. Letěli jsme na 4 noci, protože jsme si to chtěli v klidu užít a nikam nespěchat. Ovšem úplně by nám stačili 2-3 noci. Samozřejmě záleží, co všechno chcete vidět a kam chcete jít, ale i včetně vstupu do nějakých památek si myslím, že 3 noci by byli tak akorát. My jsme přiletěli lehce po poledni, na hotel jsme se dostali kolem 2 hodiny, šli jsme na oběd a už ten den jsme se stihli podívat na Coloseum, Fontánu di Trevi a i do pár obchodů. (Nutně jsem potřebovala do Zary, hihi). Všechny hlavní památky jsou od sebe vzdálené jen pár set metrů, což je skvělé, protože se dají obejít za jeden den. Jediné, co je dál, je Vatikán. Na ten bych doporučila tak půl dne. Což my měli v plánu, bohužel jsme si vybrali den, kdy byla velká část Vatikánu zavřená, takže jsme se dostali jen do basiliky sv. Petra a na náměstí. Mrzí mě, že jsme nemohli jít do Sixtinské kaple a do zahrad, ale tak snad příště. 🙂
V žádném městě snad není tolik památek jako tady, na každém kroku něco. Úplně neskutečné! Ale ty nejznámější jsou i ty nejkrásnější. Určitě ještě stojí za zmínku 2,5 km dlouhá nákupní ulice, která se bude líbit všem nákupním maniačkám. Zara má 5 pater btw!

Jídlo

Hmm, pizza a těstoviny. Existuje něco lepšího? Za mě rozhodně ne. Měla jsem v seznamu pár míst, kam jsem chtěla zajít na oběd nebo večeři, ale všechny byly velmi daleko od našeho hotelu, takže jsme ve finále chodili do náhodných restaurací. Což ale absolutně nebylo na škodu, ba naopak. Ani jednou jsme nešlápli vedle. Dvakrát jsme byli v restauraci u Colosea, jmenovala se Royal art cafe Roma. Bomba! První den jsme měli hlad a úplně náhodou jsme se dostali na krásnou terasu s ještě lepším výhledem. Druhý den jsme tam už úmyslně šli na večeři. K mému překvapení měli večer jiné menu i jiné ceny, ale rozdíl nebyl zase tak velký. Na to, jak tam měli dobré těstoviny a výhled, si myslím, že ceny naprosto přijatelné. A v životě jsem nejedla lepší čoko suflé!
Restaurace, do které jsme šli poslední večer se jmenovala Ristorante Hostaria Pantheon. K Pantheonu jsme měli namířeno schválně, protože se mi tam moc líbilo náměstíčko, které ho obklopovalo a bylo plné restaurací. Paradoxně jsme sedli do první, kterou jsme na náměstí viděli. Za prvé jsme měli hlad a za druhé tam byl volný stůl. Každopádně to byla jedna z nej nej nejlepších restaurací, kde jsem kdy byla. Úplně bych křičela, aby všichni slyšeli jak moc to tam bylo dobré. Nejlepší těstoviny, nejlepší pizza, nejlepší víno a nejlepší výhled. Ty těstoviny byli ultra výborný! A taky moc milá obsluha. Tohle místo doporučuji na milion procent, pokud pojedete do Říma. A bylo to levnější než v té restauraci u Colosea.
Jako poslední, co zmíním, je zmrzlina. Gelatiera della Palma s 140 příchutěmi! To ani není možné to číslo, ne? Taky tomu odpovídal počet lidí uvnitř, ale rozhodně to stojí za to. Vynikající gelato jen kousek od Pantheonu.

Hotel

Náš hotel se jmenoval Smooth hotel Rome Repubblica. Byl to 3* hotel, ale absolutně na to nevypadal. Byl to takový menší hotýlek kousíček od hlavního nádraží. Okolí bylo celkem ošklivé, ale hotel opravdu moc hezký. Kompletně zrenovovaný a velmi moderní. Pokoj byl sice menší (né, že by to vadilo), ale plně zařízený. Velká postel, televize, krásná koupelna a hlavně velmi dobře fungující klimatizace. Uklízečka každý den vyměňovala všechny ručníky, což považuji za velmi velké plus. A to nejlepší? Velmi dobrá snídaně. Sice neměli ten největší výběr, ale opravdu dobré jídlo. Z čeho jsem byla zklamaná byla vzdálenost od centra města. Pokud se dobře pamatuji na Bookingu byla lokalita hodnocena jako výborná. S čímž teda zásadně nesouhlasím. Od Colosea, fontány, atp., to bylo necelé 2 kilometry. Nejdřív jsem si myslela, že to je kousek, ale když jsme to šli asi po čtvrté, už jsme toho měli dost. Třetí den jsme začali jezdit metrem, což byl opravdu výborný nápad. Jedna cesta stojí 1,5 € a jízdenka na celý den 7 € a to je velmi dobrý deal. Smooth hotel měl hodně pozitiv, ale i to jedno negativum, vždy záleží co člověk preferuje nejvíc.

Doufám, že můj soupis alespoň někomu pomůže! A rozhodně stojí za to, se do Říma alespoň jednou podívat! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *