Christienee

MARBELLA DIARY

Good morning guys! Let me tell you everything about our holiday in Marbella, Spain. Our journey started on Saturday 17th. You probably saw on my snapchat that we flew through Frankfurt and through Zurich on the way back. If you’re asking why, the answer is easy. It was cheap. We paid about 445 Euros for all the tickets, which is 112 Euros for one way. It’s true that the distance between Prague and Malaga isn’t that long, but with these stops, we travelled for almost 7 hours. But I didn’t mind. It wasn’t so bad, and I was like, oh that’s cool, now I can say I’ve been to Frankfurt and Zurich, hahah.

When we arrived at Malaga airport, we had to head to Marbella. It’s about 50km away, so we took a bus and a cab to get to our hotel. We arrived about 7pm, so we just went for dinner and a little walk to see what’s around. We stayed at a beach hotel called Amare Marbella Beach Hotel. Four stars, but I would definitely say it could be five. Our days weren’t especially interesting. We both, with my mum, wanted to relax, like really. We didn’t take any trip to get to know Marbella better. We considered visiting Gibraltar or some of the nearby ports, but we didn’t, in the least, want to.

From morning till night, almost every day was the same. We woke up at 8am and went to the gym. Then we had an amazing breakfast. They had everything you could think of! And the gold star of it all was the “breakfast palace”. You can eat your brekkie inside of course, but also outside. The outside tables had a perfect view. You can watch the sea, palms and hotel pool. It was so wonderful to have a huge, tasty breakfast, sitting and watching this natural beauty with the sun on your back. I won’t like, breakfast was my most favourite part of the day!
Every day was spent at the beach or by the pool. But no matter where, we spent the whole day in the sun getting our bodies tanned. Of course there were drinks, snacks and ice cream. After this “busy” time, in the early evening we would get back to our room and get ready for dinner, little walks and I don’t know what.
It was Tuesday I think when we went to Marbella old town (which was a 10 minute walk away). Uhm, nothing special there. Restaurants, shops… but it wasn’t especially beautiful. I was expecting something better and nicer. But as I said- we weren’t, for example, in Puerto Banus, which is the most famous port and I think there it could be nice.
The other day (Thursday) there was a special event organised by the hotel. A special dinner with some singer who covered Frank Sinatra songs. It was a nice event, but I’m not a big fan of this kind of music… As I said earlier, the days weren’t especially interesting, but still very relaxing and we truly enjoyed them!

Why did we go now in September and not when I had holidays? One reason was because my mum was working, and also we wanted to try something new, because we’d never been by the sea in September. And I will say this- it’s different. Well, yeah, of course it is. It’s after the season, so the biggest change is the peace and quiet. Our hotel was full, but like almost everyone was older than 60. Only a couple of young people. And on the streets? Nobody. Really, totally empty streets and restaurants. I really liked it. I’m not saying I don’t like the night life and everything connected to “living” as it always is in the summer. But this was kind of very different and it was super. I am going to write it again. It was SO peaceful.

Otherwise I would highly recommend you visit Marbella. It’s a beautiful, modern corner of Spain.

Here you have my random shots. I hope you enjoy them and bring you a bit of the summer feels! 🙂

Krásné dobré ráno! V dnešním článku najdete vše, co se týká naší dovolené v Marbellle (jižní Španělsko). Abych to vzala od úplného začátku – tedy od soboty 17. Na snapchatu jste si mohli všimnout, že jsme neletěly přímo. Cestou tam jsme přestupovaly ve Frankfurtu a zpátky v Zurichu. Jestli se ptáte proč, tak odpověď je velmi jednoduchá. Bylo to levné. Celkem jsme za letenky platily 12 tisíc, což znamená 3 tisíce za jednu cestu. Počet kilometrů mezi Prahou a Malagou není zase tak veliký, takže přímý let by trval 4 – 5 hodin. My jsme na cestě strávily necelých 7. Rozdíl to je poměrně velký, ale nevadilo mi to. Alespoň teď mohu říci, že jsem byla ve Frankfurtu i Zurichu, haha :).

Po té, co jsme dorazily na letiště do Malagy, nás ještě čekala cesta do Marbelly. Což byla přibližně další hodina. Jely jsme autobusem a kousek taxíkem. Na hotel jsme přijely v podvečer, takže jsme šly na večeři a poohlédnout se po okolí. Hotel, ve kterém jsme ten týden strávily se jmenuje Amare Marbella Beach hotel. Je to 4 hvězdičkový hotel, ale rozhodně by dle mého názoru mohl mít 5. Další dny už nebyly až zase tak zajímavé, a prakticky každý vypadal stejně. Měly jsme původně v plánu, že se zajedeme podívat k Gibraltaru nebo nějaký z nedalekých přístavů, ale nakonec se nám nechtělo vůbec nic.

Vstávaly jsme v 8 hodin a hned šly do posilovny. Poté nás čekala nejlepší snídaně. Musím řici, že se velmi málo stává, abych byla tak spokojená. Měli tam úplně všechno na co si jen vzpomenete. Třešničkou na dortu byla část, kde se stolovalo. Venku, s nádherným výhledem na bazén, palmy a moře. Do toho sluníčko hřející na záda. No lepší to být opravdu nemohlo! Po snídani jsme chodily buď na pláž nebo k bazénu. Ať už kdekoliv, celý den jsme ležely na sluníčku a opalovaly se. Samotřejmě nesměly chybět svačinky, drinky a zmrzlina! Po tak “náročném” dni jsme se v podvečer vrátily na pokoj, a začaly se chystat na včeři, procházky po okolí a tak podobně.
Myslím, že to bylo úterý, jsme se vydaly do “Starého města” (Marbella Old Town), což od našeho hotelu bylo asi 10 minut. Upřímně jsem od toho čekala více. Bylo to hezké, ale nijak speciální – navíc poměrně rozestavěné. Ale jak už jsem psala – nejely jsme se podívat do žádného přístavu, ani nikam po okolí. Takže od mých známých, rozhodně doporučuji navštívit Puerto Banus (nejznámější přístav). Tam to rozhodně bude pěkné! 
Ve čtvrtek hotel pořádal takový speciální večer se speciální večeří. Samozřejmě klasicky několik mini chodů… A “aby nebyla nuda” jeden španělský zpěvák přezpívával písničky od Franka Sinatry. Byla to hezká událost, ale já zrovna fanoušek tohoto typu muziky nejsem.
I když tohle jsou jediné takové naše dvě “větší” akce, jak už jsem psala – nenudily jsme se, naopak jsme si to moc užily.

Pokud se ptáte, proč jsme letěly až teď v září, odpověď je velmi jednoduchá. Tedy vlastně jsou dva důvody. První byl kvůli mamčiné práci. Ten druhý, protože jsme to chtěly vyzkoušet. Nikdy jsme v tuto dobu k moři neletěly. A jaký je výsledek? No, rozhodně je to úplně odlišné oproti létu. Teď už je po sezoně, takže ulice a restaurace byly téměř prázdné a všude naprostý klid! Což musím řici, bylo úžasné. Opravdu takový klid u moře jsem ještě nezažila. Náš hotel byl sice plný, ale většině bylo nad 60 let. Jen pár mladých lidí. Ale opravdu si nemohu stěžovat. Vyhovovalo mi, jaké bylo všude ticho. Naprosto ideální na odpočinek! Neříkám, že nemám ráda ten noční život, a celkově tu spoustu lidí, když letíte v sezoně, ale tohle bylo úplně jiné. A pokud si vyloženě chcete odpočinout, tak není nic lepšího.

Jinak bych návštěvu Marbelly rozhodně všem doporučila! Určitě stojí za návštěvu, a v Česku není tak “profláknutá” jako například, nedaleká Malaga. A jak můj online průvodce říkal – v létě je to malá Ibiza se spoustou obchodů a přístavů s kotvýcími luxusními jachtami! 🙂

Užijte si mé “random” fotky, a doufám, že vám ještě přinesou kousek léta!