Christienee

LIFE UPDATE: OCTOBER

Goood afternoon! Yeah, you`re right this is my first personal article. Not too personal, but there’s been a lot of updates lately! This September was a biiig change in my life. I see September as the beginning of the new school year, even though my uni started this Monday I already felt like my uni had started. You know, it`s a big change when you finish high school and start going to university. New people, new kind of studies. It`s just so different. And as it`s my first week there I still feel weird, hahah.
Another HUGE change is (you probably know) I bought puppy!!! I was dreaming about it for sooo long. Literally, since my baby cat passed away (which was 3 years ago this summer) I wanted another pet and my dream was always to get a dog. But you know, when you`re living almost on your own, have to go to school and you`re used to spending every day outside your home… It`s very difficult to imagine how it`s going to be with a dog. But to be honest I was seriously thinking about it for a year. This spring before my Maturita I had a bad time, especially with my boyfriend (it`s okay now), so I said myself do it. Just do it, get yourself a dog. I was sure about which breed I wanted so I started researching breeding stations. I wrote a bunch of emails and in May I was successful! I found a station which has beautiful pregnant female who was about to give birth. She gave birth a week later but unluckily she got just boys and I wanted a girl. I was very sad and I felt hopeless cause I already wrote to all the stations I found. A few weeks later a found another station and immediately wrote them an email. Guys, you won`t believe but I was lucky! Sometimes it`s good to wait and be patient. I got the info that their female is pregnant and she`ll have little puppies by the end of July. And so it happened. The puppies were born on 2nd of August and there were four. Two girls and two boys. Everything was set up, I went to visit the tiny balls in August and I took Daisy home on 23rd of September. I hope we`ll meet her siblings one day! If you`re thinking why I named her Daisy let me explain. I love the name a lot and few years ago – a lot of years ago (about 8 years I guess) when I was very young I heard this “word” and I felt so in love with the name and I promised myself I`ll name my pet like that one day. Well, here we are now. As I said my school started this Monday, so I had 3 free weeks to spend with my little girl. It`s necessary to be with the little puppy because it needs attention and care. Now I try to be with her as much as I can, and when it`s possible I take her out with me. Btw. If you`re interested in which station she is from, write me an email or DM on Instagram, just let me know you`re from my blog.
Third time lucky, last news in my life. My boyfriend finally moved back to Prague! Yaaaaayyy! After a year of long term relationship we`re finally back together. I`m so happy and I can`t wait to find us a new flat. It`s not easy though, rents in Prague are so expensive. I hope you liked this post and I hope you`re not bored with me still posting photos of Daisy, haha. If not you can follow her ig acc: @daisy_umma, I`m a crazy mom I know. Bye loves! x

Krásné odpoledne! Můj první osobnější článek je na světě. Ne až moc osobní, ale v září se v mém životě událo hodně změn, které stojí za zmínku. Září mám odjakživa spojené se začátkem školního roku, a i když mi letos škola začínala až tento týden, už jsem měla takový ten pocit, že se to rychle blíží. Což je vlastně ta první změna – nastoupila jsem na univerzitu. Noví lidé, nový způsob studia a vlastně úplně nové a jiné všechno. Pořád si na to zvykám…
Další obrovský krok (možná už tušíte, hihi) byl pořízení pejska. Tak neskutečně dlouho jsem o tom snila! Od té doby, co mi umřel kocourek, jsem chtěla jiné zvířátko a pejsek byl vždycky můj malý sen. Bohužel, když člověk žije téměř sám, musí chodit do školy a já jsem ještě byla zvyklá trávit celé dny v centru nebo někde běhat, tak bylo velmi složité si představit, jak to bude až si pořídím psa. Rozhodovala jsem se a váhala, tak okolo jednoho roku. Tím myslím takové to vážné uvažování, přemýšlení, pro a proti, atp. Na jaře před maturitou jsem měla méně veselé období, hlavně s přítelem (už je vše v pořádku), tak jsem si řekla: „a dost, prostě si to štěňátko pořiď.“ Už žádné váhání. A jak jsem řekla, tak jsem taky udělala. Věděla jsem jaké chci plemeno, takže jsem začala hledat chovné stanice. Napsala jsem spoustu emailů a v květnu jsem byla úspěšná! Jedna paní se mi ozvala s tím, že má krásnou, březí fenku, která bude brzy rodit. O týden později přišla další zpráva, že štěňátka jsou na světě. K mému neštěstí se narodili tři kluci, já si přála holčičku. Poté už jsem začala být skeptická a trošku i smutná, protože jsem měla pocit, že už jsem napsala úplně do všech statnic. O pár týdnů později jsem narazila na další chovatelskou stanici a okamžitě jsem tam napsala email. Světe div se, ono to vyšlo! Dostala jsem informaci, že mají čerstvě březí fenku, která by měla rodit koncem července. A přesně tak se stalo. Štěnda se narodila 2. srpna a byla čtyři – dvě holky a dva kluci. Všechno bylo domluvené, na miminka jsem se jela podívat koncem srpna a Daisy jsem si odvezla domů 23. září. Doufám, že se s jejími sourozenci někdy setkáme. A důležitá věc, co chci říct – někdy se opravdu vyplatí počkat! Já osobně nejsem moc trpělivá, ale zvládla jsem to a vyplatilo se to. Pokud vás zajímá, proč jsem ji pojmenovala Daisy a jestli to má nějaký význam, tak ano, má. Tedy alespoň pro mě. Před pár lety, no už je to víc jak pár, (odhaduji tak osmi let nazpátek) jsem tohle slovíčko slyšela, a nedokážu popsat, jak moc jsem se do něj zamilovala. Slíbila jsem si, že tak jednou pojmenuji svého mazlíčka. A nyní jsem se konečně dočkala. Jak už jsem se zmínila, škola mi začínala až toto pondělí, takže jsem před tím mohla věnovat všechen svůj čas té malé, chlupaté kuličce. Byla jsem s ní doma „na mateřské“ tři týdny, což je dle mého nutnost. Nemusí to být tak dlouhá doba, ale když si pořídíte malé štěňátko, bude potřebovat hodně vaší pozornosti a starosti. Teď se snažím s ní trávit co nejvíce času a když to jde, tak ji beru s sebou ven. Pokud by vás zajímalo, z jaké chovné stanice pochází, stačí mi napsat email nebo DM na Instagramu, jen připište, že jste z mého blogu.
Do třetice všeho dobrého, poslední krásná novinka z mého života. Přítel se KONEČNĚ vrátil zpět do Prahy. Yaaaay!!! Po roce vztahu na dálku, už nadešel nejvyšší čas se nějak rozhodnout, a já jsem moc ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Už se těšíme, až si najdeme nový, společný podnájem. I když nevím, jak dlouho nám to potrvá, protože ty ceny jsou teď šílené. Nicméně stay positive a vstříc světlým zítřkům! Doufám, že se vám článek líbil a pokud vás Daisynka ještě nezačala nudit, můžete sledovat její insta profil: @daisy_umma, jsem šílená psí máma, já vím… Hezký zbytek dne!

Outfit details:
Shirt & Jacket – Zara
Jeans – Topshop
Sneakers – Isabel Marant
Sunnies – Dior
Handbag – Michael Kors

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *