Christienee

CHRISTMAS GIFT GUIDE

Hi guys! Last week in the outfit post, I`ve wrote about upcoming articles and if you remember, I wrote I will post an outfit this week. I did say “probably” so it`s not that big deal but as usual, my plans crashed. I had no time to go shoot something and when I was thinking about what I am gonna do, I ended up with an idea about writing present tips. It`s a very common article, I know, but in my opinion everybody has quite different ideas and wishes, so here we go!

We have one more week before “the day” and I believe there are so many people who don’t have presents yet! Don`t miss any of these 4 parts!

Ahoj! Se sobotu přicházím i já s novým článkem. I když trochu jiným, než bylo původně plánováno. Minulý týden jsem se zmínila, že bych ráda nafotila outfit, ale bohužel, plány mi jak už to bývá, nevyšly. V půlce týdne, když mi začalo být jasné, že outfit už nevyfotím, začala jsem přemýšlet, co tedy vymyslím! S tím, že Vánoce už jsou opravdu za rohem, a já jsem velký milovník všech příprav, rozhodla jsem se udělat článek o tipech na dárky. I když je to velmi častý článek, věřím, že každý má jiný vkus a nápadů není nikdy dost. Níže jsou 4 části, tak nevynechejte žádnou z nich!

FOR HIM
First of all, I guess most of my readers are ladies. So here are my tips, what to buy for your love, for your boyfriend. I am sure we all know our other beloved halves very well, so it`s obviously not very hard to think about presents for them! We know what they love, what they want and what fits them… (Yet they don`t know that even after several years, hahah :D).

TOP 3:

1. The BEST present to give is enjoyment!
You can buy vouchers to a romantic massage for two or some spa stay in a mountain hotel.
Give him a voucher for a ride in some super expensive car.
Or give him your password for Netflix, iTunes or something like that. He would be very happy, trust me!

2. In second place I would put technologies. Every single man in this world loves them. You can start with low priced mobile phone cases or headphones. More expensive options would be anything from Beats brand – Speakers or Solo Beats are another great and expensive idea.

3. Leather goods – it`s pretty easy. Watches, belts, wallets, card or key holders, backpack or bags!

Other ideas: Underwear, clothes, shoes, perfumes…

PRO NĚJ
Předpokládám, že většina mých čtenářů jsou slečny a ženy, takže první kategorie je jasná. Co dát svému příteli? Jsem přesvědčená, že my, jakožto ženské pohlaví, víme přesně co si naše drahé polovičky přejí, co chtějí a co jim sluší. (I když oni to neví ani po několika letech vztahu, haha.) Přesto, někdy nápady prostě a jednoduše dojdou.

 TOP 3:

1. Nejlepší dárek, je podle mého názoru zážitek. 
Poukázky na romantickou masáž pro dva nebo nějaký pobyt ve spa hotelu.
Poukaz na jízdu v luxusním autě.
Nebo mu můžete dát svoje heslo na Netflix, iTunes, atd. (Z osobní zkušenosti vím, že to je velmi dobrý „dárek“ :D)

2. Na druhé místo bych zařadila technologie a elektroniku. Každý kluk i muž ji miluje. Od levnějších krytů na telefon, laptop nebo sluchátek až po vymoženosti od značky Beats. Reproduktory, Studio Beats sluchátka,…

3. Kožené(kové) zboží – Hodinky, pásky, peněženky, kapsičky na karty nebo klíče, batohy nebo tašky!

Další tipy: Spodní prádlo, oblečení, boty, parfémy – kosmetika

FOR HER
This part might be more helpful. Guys are always lost in buying presents (for anybody). If their girl doesn’t tell them exactly what she wants. Am I right? I know I am. But it`s so simple! We love everything!

TOP 3: 

1. Because I am a kind person I start with something that would make you happy too. It`s lingerie! It`s a perfect gift for your girlfriend. We love pretty little things, which this is for sure. And when you see what it looks like on your gf, you will like it as well. The more lace, the better! Just make sure you know the exact size of your gf`s bra and clothes (pants)!

2. JEWELLERY! Women`s best friend. Necklaces, bracelets, rings or watches. You can`t go wrong buying these!

3. Shoes and handbags. Obviously this depends on what the girl loves – what kind of shoes and handbags. But some pretty heels or a nice handbag is always a good idea.

Other ideas: Leather goods – wallets, card/key holders, belts, phone cases, perfumes, cosmetics, clothes.

PRO NI
Tohle už je pravděpodobně více pomocná část. Muži mají vždy problém koupit dárek – ať už přítelkyni nebo komukoliv jinému. Ale ono je to vlastně velmi jednoduché. 

TOP 3:

1. Protože jsem hodná, začnu s dárkem, který potěší nejen nás, ale i Vás! A to je prádélko. Čím více krajky, tím lépe. Máme rády tyhle pěkné věcičky, a když si Vy představíte, jak to bude následně vypadat, určitě se Vám to také bude líbit. Jenom si zjistěte přesnou velikost podprsenky a oblečení (kalhotek) své přítelkyně.

2. ŠPERKY! Ne nadarmo se říká, že šperk je nejlepší přítel ženy. Ať koupíte prstýnek, náramek, náhrdelník nebo hodinky, nemůžete šlápnout vedle!

3. Boty a kabelky. Samozřejmě záleží, jestli Vaše přítelkyně nosí raději tenisky nebo podpatky, ale ať už tak či tak, dárek je to skvělý. 

Další nápady: Kožené(kové) věci – peněženky, kapsa na karty/klíče, pásky, kryty na telefon, parfémy, kosmetika, oblečení.

FOR HER #2 – friend, mother and grandmother

I`ve decided to do this category too. We usually don`t just have our partners but also family and other friends! And it`s not always easy to pick the right present for them!

HER FOR HER: 

Well, as I said at the beginning, it`s not that difficult to buy a present. Especially for our moms or besties. It could be almost anything but it`s not that easy to pick the best thing.

Cosmetics – from single lipsticks and mascaras to huge cosmetics sets (recommending Sephora!) and perfumes of course!

Accessories – Handbags, clutches, wallets or scarfs!

Jewellery – as we love to get these from men, why wouldn’t we love to get it from anyone else?!

Home decor – when you know what furniture style the person loves, it`s a great idea to buy something for their home! Candles, wine/champagne glasses, mugs or some home clothes!

Personal – this present can be for anyone to anybody, vouchers! Massages, stays or simply some enjoyment! Books are also a great idea. And the best thing at the end – MEMORIES. Make a book with photos (photobooks) or just buy a frame and put a photograph in it. These presents are very personal but also one of the most beautiful ones.

HIM FOR HER:

Guys, for you, it`s quite similar to giving a present to your girlfriend. Just skip the lingerie.

The best would be:
– Perfume, jewellery, handbags, wallets, scarves…

– More personal: A frame with pretty photographs, books or some home stuff.

PRO NI #2 – kamarádka, maminka a babička

Rozhodla jsem se i pro tuto kategorii. A to z jednoho, velmi prostého důvodu. Většinou nekupujeme dárky jen našim drahým polovičkám, ale i přátelům a rodině. 

ONA PRO NI:

Jak už jsem na začátku psala, my ženy většinou nemáme problém vybrat dárek. Ještě když to kupujeme stejnému pohlaví. Na druhou stranu, nápadů není nikdy dost. Určitě znáte takové to, když byste rády něco koupily, ale nemůžete přijít na to pravé. Jak se říká „uhodit hřebíček na hlavičku.“

Kosmetika – od jednotlivých rtěnek a pudrů až po krásné dárkové sady obsahující třeba i parfém. Vřele mohu doporučit Sephoru! 🙂

Doplňky – Kabelky, psaníčka, šály a nebo šátky.

Šperky – rády tyto věci dostáváme od mužů, ale proč bychom si nemohly tu radost udělat i my navzájem.

Bytové doplňky – Když víte, v jaké stylu ta dotyčná osoba bydlí a co se jí líbí, je naprosto skvělý nápad pořídit něco do jejich domova. Ať už jsou to svíčky, skleničky na víno a šampaňské nebo hrníčky.

Osobní – Pro ty nejmilovanější (rodinu) mohou být skvělým dárkem dárkové poukazy – na masáž, výlet nebo přímo nějaký zážitek. Knihy nebo předplatné časopisu. A nakonec to nejlepší – dát vzpomínky. Fotoknihy se stávají velmi populární, a není se čemu divit. Komu by se nelíbila kniha plná vzpomínek a zážitků. Nebo jednoduše stačí pořídit rámeček a dát do něj pěknou fotku.

ON PRO NI:

Pro pány, je to podle mého názoru podobné, jako hledat dárek pro přítelkyni. Jen bych doporučila vynechat spodní prádlo.
Nejlepší nápady:

– Parfém, šperky, kabelky, peněženky nebo šátky…
– Více osobní: rámeček s fotkou, kniha nebo doplněk do bytu

FOR HIM #2 – friend, father and grandfather

 HER FOR HIM:

This part is (I guess) the most difficult one. Well, for me it always is. Figuring out what to buy for your male friend or father is a difficult choice. I won’t lie – I don`t have many “males” around me for who I would buy presents and for those who I do buy for, I am lazy thinking about something special so I always pick some clothes. But I tried to find as many possibilities as possible.

It could be similar to presents for boyfriends (especially for friends). For fathers or grandfathers you have to think about their age, so it can`t be the same as for young men.

Clothing – If you know the size you are the winner!
It can be shirts, t-shirts, hoodies or sweaters. Bathrobes or pajamas. Scarves or gloves.

Leather goods – Backpacks, handbags/laptop bags, wallets, card/key holders, belts.

Other – perfumes, (sun)glasses, shaving kits, cameras, alcohol (whiskey, wine,…).

HIM FOR HIM:

Hahaha, this is the category which has nothing to do with me. I am pretty sure I`ve wrote everything in the upper part “her for him.”
Anything else that`s on my mind is some tech accessories, playstation games or some car accessories.

PRO NĚJ #2 – kamarád, tatínek, dědeček

ONA PRO NĚJ:

Tahle část je pro mě asi ta nejtěžší. Upřímně, v rodinném kruhu, kolem sebe nemám moc pánů, a těm, kterým dávám dárek, kupuji oblečení. Z jediného důvodu – je to nejjednodušší.  

Oblečení – pokud víte správnou velikost, máte vyhráno. U kravaty, motýlka nebo manžetových knoflíčků, tu velikost ani nepotřebujete.

Kožené(kové) doplňky – Batohy, tašky nebo tašky na notebook, peněženky, kapsa na karty/klíče, pásky…

Další – (Sluneční) brýle, sady na holení, kosmetiku, parfémy, elektroniku, alkohol

ON PRO NĚJ:

V horní časti této kategorie, jsem psala, že je to pro ně těžší něco vymyslet. No tahle pod část, jde úplně mimo mě. Logicky, proč asi… Ale od toho jsem tu, abych něco vymyslela!
Když se podíváte do části „ONA PRO NĚJ,“ máte tam vše, co mě napadlo. Možná ještě nějaké další elektro doplňky, hry na počítač nebo playstation nebo něco do auta!

 WHERE TO BUY GIFT STUFF:

As you might have seen on my social media (especially snapchat) I am totally crazy about Christmas! I`ve been in every store with Christmas stuff at least once. (I feel like I’ve been everywhere like a million times.)
The best shop for gift bags, wrapping papers, ribbons, labels, etc. is BUTTLERS.
I haven’t found any better equipped store with Christmas stuff.
Hornbach and Obi are just behind it.
Other shops with super stuff are: Marks&Spencer, Next and Nanu Nana.

Well, that’s all for today. It was much longer than I was expecting so I truly hope it will help you to find the perfect present!!!

KDE NAKOUPIT VÁNOČNÍ DOPLŇKY:

Jak jste si možná všimli, já jsem trošku vánoční šílenec. A věci jako balicí papír, stužky, atp. nakupuji od začátku prosince (ne-li dříve).
Pro letošní rok se mým výhercem stává BUTTLERS. Najdete tam velmi velký výběr balicích papírů, dárkových tašek, stužek, jmenovek, přáníček, dokonce i doplňky na vánoční stůl a prostě všeho co se Vánoc týká. A dárky samozřejmě také!
V Hornbachu a Obi mají skvělý výběr ozdob do domu ale i těch dárkových doplňků.
Další obchody, které vřele doporučuji: Marks&Spencer, Next a Nanu Nana.

K dnešnímu článku už je to vše. Dalo mi to zabrat více, než jsem čekala, takže upřímně doufám, že alespoň někomu tento seznam pomůže! Přeji krásný, zítřejší, čtvrtý advent a klidný předvánoční týden!!! 🙂