Christienee

Canada & USA

CANADA & USA

Good morning everyone! So, it`s January obviously. Well, I know I planned to write an article on the last day of 2016 and also did I. But when I finished and read it, I didn’t feel so good about it. I mean, it was about nothing. I don`t want to say it was a bad year (it wasn’t at all!) but it wasn’t exactly an extra special year. But simply, something told to me to not make it public. If you follow my Instagram, you know everything.
2017 means so much for me. There is going to be a huge step in my life, which I am scared about so much! I finish my high school and then I gotta go to the university. It`s so crazy! Also, I truly want to make my blog better – improve the design and spend more time with my work on it! That`s my main things to be success in 2017! Fingers crossed for me and all of you because I believe everyone wants this year to be better than the last one, but a little worse than 2018!

Okay, let`s say hi to Canada and United States! My vacation is over so it`s time to write a review about it.
To be honest, there are not as many pictures as you may be expecting and it is because of a very clear reason. I wanted to relax, calm down a little bit and mainly enjoy the time with my boyfriend who I haven’t seen for almost four months. It`s understandable right? But I DO have so much to say! So yeah, this is not such a short article.

Let me start with my arrival. I came on 26th December and I spent a whole week in Canada. We stayed in a friend`s house in Mississauga, which is about half an hour from Toronto city centre. Mississauga is quite similar to Toronto so let me talk about them together. I have never been to such a big city. Everything there was so huge and enormous! It`s a very modern place. There are no monuments at all. Okay, maybe one old church but that`s it, nothing else. In Toronto we visited the CN Tower, which is one of the highest buildings in the whole world. It used to be the highest but then they built Burj Khalifa in Dubai. We also did some sightseeing around the city and drove to see Niagara falls, which was completely insane. We were there in the late afternoon so I didn`t take any “usable” pictures. But if you ever come to Canada or the States, you can`t miss this! The journey there is worth it!  And that`s all from the “what to see” part. When we asked our friends what we can do, they said: “Go shopping or simply go to the shopping mall, there is nothing else to do.” Funny, right? But we did what they said, because they were right. I went in so many gigantic shopping malls! There is space, so they can build it huge but in some of the shopping malls I felt like “it`s too much.” It was like being in a labyrinth.

On 2nd January we left for New York. City of my dreams since I was a little girl. I have no words for how much I was dreaming about that place and fortunately it didn`t disappoint me! I was excited and in love more than was possible. The thing is, I hate travelling to cities in winter. Especially when it`s a place like New York. But I got a chance to go there so I couldn`t say no. And unfortunately, we were quite unlucky! When we`ve arrived to the hotel, I spent more than an hour at the reception, solving payment problems. Fortunately I made it through somehow! And I am writing this as a good tip for you… If you travel to the US, contact your bank before you go. The problem is – the debit and credit card aren’t the same. And you may have a problem with your debit – as I did, because it`s mostly not acceptable in hotels across America. (I truly know what I am talking about. I spent a very long time calling my bank and researching it after this problem.) Secondly, it was raining horribly for the first two days. So you can imagine it. Rain is the worst thing that can meet you on your holidays. We just went for a little walk and a bigger shopping spree on that days. On the second evening my boyfriend got very sick (probably from our dinner – spoiled food.) He had to stay in bed throughout the third day too. We went out in the late afternoon just for a little walk along 5th Avenue. The fourth day was the best and only day without any problems. The weather was fine so we spent the whole day in Manhattan and enjoyed it to the fullest! In the evening I started feeling a little bit under the weather and my bf too. But it wasn`t that bad so the fifth and the last day were enjoyed too. Not the whole day, but we went to SoHo and explored this part of NYC.
I don`t want to be negative – and I am not, but of course I was a little bit disappointed by all this. But still, we enjoyed it very much. It was amazing, New York is amazing! I will be back as soon as it is possible. It’s a so, so, so beautiful place!

And at least, there were a bunch of things that surprised me and you can`t miss them before I finish my writing.
– People in Canada are so lazy! (I`ve heard Americans are but Canadians are the same.) They would rather sit in the car and drive for 50 metres than walk. Walking is an unknown word there.
– The other thing is that everything is so far away. When someone says to me that something is 90 minutes away it`s a lot to me. Here it`s nothing. It feels like 30 minutes for Canadians.
– But they are the kindest people I`ve EVER MET. They`re so friendly. In any city in Europe I haven`t met people this friendly. Americans are very friendly but Canadians are even more so. Everyone is happy to help you. When you go to the shop, every sales (wo)men ask “how are you” and it`s common there, nothing special. I can`t imagine this in my country. There is even a problem to say Hi.
– When you come into a designer shop they don`t look at you the way “wtf are you doing here?!” They are simply as friendly as anywhere else. This surprised me in a very positive way.

Okay guys, I am happy you read the whole article and now it`s time to show some photos!
I am already at home, jetlaged and a little bit ill. But I hope weekend will be enough to get back in shape and I`ll ready for school on Monday.

Ahooj! Už je tu leden (vlastně půlka ledna, haha.) Vím, že jsem měla v plánu napsat článek na silvestra, jako shrnutí celého roku 2016, a také jsem ho napsala, ale potom, když jsem si to četla jsem dostala takový pochybný pocit. Ne, že by byl ten rok špatný, ale nebyl nijak extra zázračný a jednoduše řečeno, mě přešla chuť ten článek zveřejnit. Nicméně, pokud jste mě sledovali na Instagramu, nic Vám neuniklo. 2017 je a bude pro mě poměrně důležitý rok. Čeká mě maturita a nástup na univerzitu. Je to šílené, přijde mi, že jsem před chvílí nastoupila na gymnázium! Také se chci více věnovat blogu, zlepšit design a můj celkový přístup k tomu. Držím palce sobě a všem, kteří chtějí tento rok lepší, než ten minulý, ale o trochu horší než 2018! 
Dneska tu pro Vás konečně mám článek o mém výletu do Kanady a do Ameriky. Před pár hodinami jsem přijela domů, takže je ideální čas na zveřejnění mých vzpomínek a ohodnocení toho všeho. Upřímně, nemám pro Vás moc fotek, protože jsem si chtěla hlavně odpočinout a užít si svého přítele, se kterým jsme se viděli po skoro 4 měsících. Myslím, že se to dá pochopit ne?  Ale mám toho tolik, co říct, takže dneska to opravdu nebude krátké. Ale díky nedostatku fotek, jsem se rozhodla Toronto i New York spojit do jednoho.

Začnu úplně od začátku – tedy od mého příletu. Přiletěla jsem 26. Prosince a celý první týden jsem strávila v Kanadě. Bydleli jsme u přátel, přibližně půl hodinu cesty od centra Toronta, v části zvané Mississauga. Mississauga je sice o dost menší než Toronto, ale stylově jsou to velmi podobná města, takže o tom budu psát společně. Je to neskutečně moderní a všechno je obrovské! Nikdy jsem neviděla tak vysoké budovy – málem jsem si vykloubila krk, když jsem se dívala až nahoru. „Bohužel“ díky tomu, jak je to moderní město, nejsou tam téměř žádné památky. Lépe řečeno absolutně žádné. Jeden starší kostel Vám musí stačit. V Torontu jsme šli na CN Tower, což je jedna z nevyšších budov světa. Bývávala nejvyšší dokud nepostavili Burj Khalifu v Dubaji. Také jsme se jeli podívat na Niagarské vodopády, které byly naprosto úchvatné! Byli jsme tam až v podvečer, takže nemám žádnou „použitelnou“ fotku, ale pokud budete mít někdy tu možnost, určitě se na Niagáry zajeďte podívat, opravdu to stojí za to! No a to je vlastně všechno z té poznávací části. Když jsem se přátel zeptali, co jiného bychom ještě mohli dělat, řekli nám: „Běžte nakupovat nebo se prostě jděte projít do obchoďáku. Tady se nic jiného dělat nedá – nikdo nic jiného nedělá.“ Přišlo mi to docela úsměvné, ale nezbylo nám nic jiného. Navštívila jsem tolik obchoďáků, že už si je ani nepamatuji a všechny se mi smísily do jednoho. Některá centra byly tak obrovská, že se tam člověk bez problémů během 5 minut ztratil. Jestli někomu přijde Palladium (v Praze) nepřehledné, tak je asi 15x menší než ty obchoďáky v Kanadě. A když píši, 15x, myslím to smrtelně vážně :D. Upřímně, ta velikost byla mnohdy až nepříjemná, bylo to horší než bludiště. 

2. února jsme se vydali do New yorku. Města mých snů, už od doby, kdy jsem byla malá holčička. Žádné místo jsem neměla – a stále nemám, tak vysněné, jako NYC. Díky bohu realita moje sny nezkazila. Nebyla jsem zklamaná ani při nejmenším, přesně naopak. Sice jsme měli relativně hodně smůly, ale i tak to bylo úžasné. Když jsme přijeli na hotel, strávila jsem přes hodinu na recepci našeho hotelu. Nechtěli akceptovat moji debetní kartu, takže jsem musela volat do Česka do banky a vyřizovat možné i nemožné. Píši Vám to jako můj tip/doporučení, až pojedete do USA, kontaktujte před tím svojí banku. Jak já jsem se dozvěděla, v Americe se v hotelech přijímají převážně pouze kreditní karty. Ale naštěstí jsme to vyřešili a mohli se ubytovat. První dva dny šíleně pršelo, a to na poznávání města není zrovna příjemné. Takže ty první dva dny jsme byli převážně v obchodech, restauracích a všude, kde byla střecha. Druhý den večer, se přítelovi udělalo těžce nevolno, nejspíš otrava jídlem a musel i třetí den zůstat v posteli. Až odpoledne jsme šli na procházku po 5. Avenue a do Central parku. Čtvrtý a také jediný den bez jakéhokoliv problému, jsme konečně mohli na pořádný „sightseeing.“ Prozkoumali jsme celý Manhattan včetně Top Of The Rock. K večeru jsem se já začala cítit lehce pod psa, a přítelovi také nebylo úplně nejlíp, ale nebylo to tak šílené, takže i pátý a poslední den jsme si užili. Vydali jsme se do SoHo a dolní části Manhattanu. Ač nechci být negativní, ty nepříjemné věci co se přihodily, byly opravdu nepříjemné. Ale vždy může být hůř, žejo! Tady alespoň vidíte, že takový ten základ na poznání města, a i na nákupy stačí 3 – 4 dny. New York nadále zůstává městem mých snů a těším se, až se tam znovu podívám!

A nakonec, protože vím, že ne každý má tu možnost se do Ameriky, natož do Kanady vůbec někdy podívat sepsala jsem pár věcí, které mě, dá se říct překvapily. Státy – New York vidíme prakticky v každém druhém filmu. Vypadá opravdu tak? Stereotipy o Američanech jsou pravdivé nebo ne? Pokračujte ve čtení! 
– Všichni víme / říká se, že Američané jsou velmi líní lidé. Upřímně si myslím, že to je pravda. Ale co vím jistě, Kanaďané jsou na tom úplně stejně, né-li hůř. Raději sednou do auta a popojedou 50 metrů, než aby to šli pěšky. Sousloví „chodit pěšky“ je tam neznámé. 
– Pravda je, že je všechno neskutečně daleko. Když mi někdo řekne, že je to vzdálené 90 minut jízdy autem, přijde mi to hodně. V Kanadě je to nic. Něco jak půl hodiny – úplně bez problému.
– Kanaďané jsou ti nejmilejší a nejochotnější lidé, jaké jsem kdy poznala. Američané také, je to úplně jiné než v Evropě, ale Kanaďané v tomhle vyhrávají. Všichni se usmívají, když někam přijdete (obchod, restaurace), pozdraví a zeptají se jak se máte. Jsou schopní „hodit i malou řeč mezi dveřmi.“ Když vejdete do značkového obchodu, nekoukají na Vás stylem: „Co tady jako děláš?!“ Jsou stejně milí, jako všude jinde. Tohle se i u nás nedokážu představit, většina prodavaček má problém pozdravit… Ale bylo by super, kdyby se to k nám dostalo. 
– A abych odpověděla na otázku, kterou jsem si sama položila. Ne, samozřejmě, že realita není taková jako film. (Mám na mysli New York) Je to nádherné místo, ale je to místo plné lidí, a to znamená i špíny. Kupy odpadkových pytlů válejících se na ulici jen tak někde nenajdete. Ne moc hezky vonící výpary z kanálů atd… Budovy tolik nezáří – i když to bylo možná počasím :D. Ale i tak, jak už jsem napsala několikrát, za mě všech dvacet prstů nahoru! 

Jsem ráda, že jste dočetli až sem a teď konečně nějaké ty fotky.  Já už jsem doma, s jetlagem a nachlazemím, ale doufám, že se přes víkend dám zpět do formy a od pondělí budu zase normálně fungovat!

View from CN Tower
View from the CN Tower

We`ve spent New Year`s Eve in Toronto city center


View from Top Of Rhe Rock <3


Christmassy Rockefeller Center


Victoria`s Secret museum in VS store on 5th Avenue


Brooklyn bridge

Have a beautiful weekend!