Christienee

Berlin Guide

BERLIN GUIDE

Good Morning! Today’s post is not just about one restaurant. I’ve been to Berlin recently, and it wasn‘t my first time there. I know a lot of good and worthy places. Below, you will find places to eat and also what to see.

Firstly, food! For breakfast in the city, my most favourite place is Spreegold. They have 3 locations in Berlin, which is good. It’s close wherever you are. And it’s not only good for breakfast, they serve lunche and dinner as well. But the breakfast is really perfect. So many very tasty dishes. Highly recommended! The whole menu is on their website! (click here)
Another very common restaurant is Vapiano. It’s an Italian restaurant with pizzas, pastas and salads. Everything is very tasty! And my other favourite “salad place” is Dean & David!

Dobré ráno! Dnešní článek nebude recence o jedné restauarci, ale tak celkově o průvodci Berlínem. Nedávno jsem tam strávila pár dní, a jelikož to nebyla moje první návštěva, mám už celkem slušný přehled. Takže jsem se rozhodla udělat článek, který může pomoci těm, kteří se do Berlína chystají. Nejdřív začnu jídlem, a poté něco i o bydlení a památkách.

Jakožto milovnice snídaní, jsem si našla i v Berlíně moje nejoblíbenější snídaňové místo. Jmenuje se Spreegold a má v centru tři pobočky. Což je velmi výhodné, protože odevšud to máte blízko. Neservírují pouze snídaně, ale i normální chody. Já jsem zatím vyzkoušela jen snídaně, ale vždy jsem byla maximálně spokojená. Mají opravdu velmi široký výběr, takže si každý najde to, na co má chuť. Můžete se podívat ZDE, celé menu je online.

Další mé oblíbené restauarce, spíše ty Italské (salátové) jsou Vapiano, (to také najdete na každém rohu) a Dean & David (salátové bistro). Vapiano, i když funguje ve stylu self-servisu, tak je moc příjemná restaurace s výborným jídlem. 

Berlin Guide

And because I’ve had a few visits, I can also recommend a few hotels.
Quite cheap, for a good price and right on the Kürfustedamm is Berliner Hof. Three stars, clean, comfortable, and an acceptable breakfast.
There’s an even better one that’s not totally in the city centre but very close. Four stars, very stylish with a good breakfast and really comfortable beds is Catalonia Berlin mitte.
And the luxury hotel, in the city centre, with a perfect breakfast and everything else is Sofitel Berlin Kürfurstendamm. Five stars hotel.
All of these hotels are very good. I’ve stayed in them and I personally recommend them. All of them have free wifi and parking, with a small weighting.

SIGHTSEEING

Although Berlin was mostly destroyed after the World War II, there are few beautiful monuments. The most famous one is Brandenburger Tor. The remains of the Berlin wall, which used to divide Berlin on the east and the west site. Close to this place is a Holocaust memorial. It’s an interesting place to visit. It may look modern, but it certainly is not.
Also, close to the Tor is Reichstag and some new modern offices, which are also worth a visit. You can go to the top of Reichstag and I think the view from that place must be very nice. I haven’t been there but I would like to.
On the east side of Berlin is Alexandr platz. There are a lot of shopping malls, shops and stuff, but also one of the top 40 highest buildings in the whole world. It’s called Television tower. You can go there for a breathtaking view and also for lunch or dinner.

The other places which I recommend to visit are: Checkpoint Charlie, East Side Gallery, Berliner Dom and Potsdamer Platz.

The best places for shopping: Kürfustendamm. There is also a huge shopping mall called “KaDeWe”, Mall of Berlin (close to Potsdamer Platz), and Alexandr Platz.

// Jelikož jsem při každé mé návštěvě byla v jiném hotelu, mám tu pár doporučení!
Jeden z těch levnějších, ale čistých s přijatelnou snídaní je Berliner Hof. Tříhvězdičkový, přímo na Kürfurstendamm. 
Lehce dražší, ale velmi stylový s neskutečně pohodlnými postelemi a dobrými snídaněmi je čtyřhvězdičkový Catalonia Berlin Mitte. Nachází pár minut od centra.
A jeden z těch luxusních hotelů, pětihvězdičkový, se vším perfektním je Sofitel Berlin Kürfurstendamm. Nachází se hned v boční uličce a má jedny z nejlepších snídaní, které jsem kdy zažila!
Všechny hotely mají volně dostupnou Wifi a parkování za malý příplatek.

PAMÁTKY

I když byl Berlín po Druhé Světové Válce velmi zničený, je tam pár krásných míst, které stojí za to vidět. Nejznámější je Braniborská brána. Pozůstatek ze zdi, která rozdělovala Berlín na západní a východní část. Nedaleko je památník Holocaustu. Který též stojí za to vidět. Mohlo by se to zdát jako moderní atrakce města, ale přitom je to významná památka. 
Na druhou stranu, blízko od brány je Reichstag (Říšský sněm) a moderní kanceláře. Můžete se jít podívat do kopule na střeše Reichstagu a věřím, že je odtamtud moc hezký výhled. Bohužel jsem tam zatím nebyla, ale určitě bych ráda.
Na bývalé východní části se nachází Alexandrplatz. Se spoustou obchodních domů, obchodů a restaurací. Mimo to se tam nachází jedna ze 40 nejvyšších budov světa, Televizní věž. Na kterou se dá jít pouze jako turistická prohlídka nebo i na oběd či večeři. 
Další místa, které stojí za návštěvu: Checkpoint Charlie, East Side Gallery, Berliner Dom a Potsdamer Platz.

Nejlepší místa na nákupy: Kürfurstendamm – s obchodním domem KaDeWe, Mall of Berlin – nedaleko Potsdamer Platz a Alexandr platz. 

Další věc, která se hodí znát je městská doprava. 120 minutová jízdenka pro dospělého stojí 2.70 euro a celodenní 7 euro. Také můžete použít taxi nebo Uber. (První jízda je zdarma, pokud zadáte promo kód “UVCTF”) 

Doufám, že Vám článek bude dobrým pomocníkem při návštěvě města! //